Listwy wykończeniowe 

Listwy wykończeniowe firmy Cezar i Effector    << sprawdź ofertę

Listwy łączeniowe i zakończeniowe do wykładzin
W skład tej grupy listew wchodzą profile w szczególny sposób nadające się do wykańczania lub łączenia ze sobą różnego typu wykładzin (tkaninowych, PCV itp.). Listwy te po zamocowaniu chronią brzegi wykładzin przed postrzępieniem lub maskują nierówności między poszczególnymi elementami. Profile znajdujące się w tej grupie to: A01, A02, A03, A04, A05, A07, A08, A09, A10, A17, A18, A19 oraz pręt schodowy A06 z uchwytami mocującymi zapobiegający zsuwaniu się wykładziny ze stopni.

Kątowniki i listwy schodowe
Głównym zadaniem profili znajdujących się w tej grupie prócz zapewnienia estetycznego wyglądu jest poprawa bezpieczeństwa użytkownika. Przez zastosowanie wkładki gumowej lub ryflowanej powierzchni otrzymujemy bardzo wysoki stopień ochrony przed poślizgiem i upadkiem. Profile należące do tej grupy: A30, A31, A32, A33, A34, A35, A36, A37, A38, A39, A40, A20, A21, A22. Profil A40 ze względu na dwustronne ryflowanie nadaje się również do wewnętrznych narożników schodów.

Listwy do paneli podłogowych
Listwy te ze względu na różnorodność zastosowań cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zostały one tak zaprojektowane, aby prócz możliwości maskowania łączenia dwóch elementów o jednakowych wysokościach możliwa była również niwelacja różnic wysokości łączonych elementów nawet do 15mm (w przypadku łączenia paneli z wykładziną lub płytkami ceramicznymi). Sposób mocowania do podłogi został rozwiązany w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu ułatwić i przyspieszyć montaż. Do listew szybkiego montażu posiadających specjalny konstrukcyjny element mocujący, dołączone są metalowe, tworzywowe kołki z odpowiednio ukształtowanym łbem, dającym możliwość swobodnego przesuwania wzdłuż listwy. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność zachowania dokładności w rozmieszczeniu otworów w podłożu w stosunku do otworów wykonanych w listwie, a w konsekwencji poprawę walorów estetycznych powierzchni. W skład tej grupy listew wchodzą profile: A15, A16, A23, A60, A61, A62, A63, A64, A65, A66, A67, A68, A69.

Listwy do parkietów podłogowych
W tej grupie znajdują się listwy posiadające możliwość płynnej regulacji wysokości nawet do 15mm, co umożliwia ich zastosowanie do zakańczania i łączenia ze sobą parkietów drewnianych. Do tej grupy należą profile: A90, A91, A92, A93.

 


dywan weltom wykladziny gerflor wykladziny lentex dywan dywilan wykladziny tarket dywany agnella